Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

Gazianteplilere Osmanlı Anlatıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında “Osmanlı Kalbe Düşünce” isimli şiir dinletisi ve sohbet programı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirilen programda Serdar Tuncer şiir okudu.  Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ise Osmanlı İmparatorluğu hakkında bilgiler verdi. Osmanlıyı yok etmek için yanlış anlatıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Osmanlıyı gelecekte de yok etmek […]

Bu Haber 19 Kasım 2016 - 22:08 'de eklendi ve 14 kez görüntülendi.

Gazianteplilere Osmanlı Anlatıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi kültürel etkinlikler kapsamında “Osmanlı Kalbe Düşünce” isimli şiir dinletisi ve sohbet programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Konferans salonunda gerçekleştirilen programda Serdar Tuncer şiir okudu.  Ünlü tarihçi Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil ise Osmanlı İmparatorluğu hakkında bilgiler verdi.

Osmanlıyı yok etmek için yanlış anlatıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Osmanlıyı gelecekte de yok etmek ve yanlış anlatmak için büyük gayret gösterildiğini söyledi.

“Eserini yok ettiler” diyen Şimşirligil, “Yanlış öğrensinler diye tarih kitaplarını yanlış yazdılar. Bizi dahi Osmanlıya düşman ettiler” dedi.

FETÖ tarafından 15 Temmuz’da yapılan darbe girişiminin başarısız olmasının birçok planı da yıktığını belirten Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“15 Temmuz’da 40 yıllık planlar yıkıldı. Eğer o gece kimse sokağa çıkmasaydı bu başarı gelmezdi.  15 Temmuz’da 240 kardeşimiz dini ve vatanı uğruna şehit oldu. FETÖ’nün temelleri 40 yıl önce atıldı. Bu temel Türkiye’yi yok etme temeliydi. Eğer 15 Temmuz darbesi başarılı olsaydı Türkiye’nin yok oluşuyla karşı karşıya kalacaktık. Ortadoğu’yu Hristiyan yapacaklardı. Son 300 yılın en önemli 3 olayından biri 15 Temmuz’da yaşandı.”

Statükocu tarihin ezber anlamıyla zihinlerde şekillenen bir ecdat algısı olduğunu ifade eden Serdar Tuncer de “Osmanlıyı hakkıyla bildiğimizi söyleyemeyiz. Mazisi bizim kadar şanlı çok az millet var yeryüzünde ama mazisinden bizim kadar uzak bir millet daha yoktur” diye konuştu.

Programa Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

2016-11-19-fatma-sahin2

Kaynak: https://gantep.bel.tr/

19.11.2016

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(1 Yorum)
  • Tarihinde

    ZEKERİYA ÖZALP

    Tarafından yazıldı

    İSLAM TARİHİNDE EN İYİ ANLAŞILMASI GEREKEN HUSUSUN BAŞINDA OSMANLI DEVLETİ GELİR. DÜNYAYA HİTAP EDEN VE İSLAMIN BAYRAKTARLIĞINI 6 ASIR DEVAM ETTİREN NECİP DEVLETİ ANLAMAK GÜNÜMÜZ DÜNUASINI ANLAMANIN DA ÖNEMLİ BİR YOLUDUR. BU TÜR FAALİYETLERLE ECDADIN NASIL EVRENSEL BİR BAKIŞ VE YAŞAM TARZI OLUŞTURDUĞUNU İNCELEMEK VE YENİ NESLE BUNU EN GÜZEL ŞEKİLDE İZAH ETMEK TARİHİ BİR SORUMLULUKTUR. BU SORUMLULUĞUN FARKINDA OLANLARA SEVGİ VE MUHABBETLERİMİ SUNARIM.

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal