Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

İYİ Parti Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kaya Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Dün gece geç saatlerde İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı binasında Adaylık açıklama toplantıda resmi olarak İyi Parti Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kaya olarak açıklandı. Bugün siz değerli hemşehrilerimle sen, ben olmaya değil ‘Biz’, olma hedefiyle bir yola çıktık. Peki, biz kimiz? Biz Şahinbey’in tüfeğinin namlusunda Ayıntap’ız. Bakıray’ın sazında Yavuzeli’yiz. Biz semahlarda Çepniyiz. Biz Kızık […]

Bu Haber 06 Şubat 2019 - 22:02 'de eklendi ve 20 kez görüntülendi.

İYİ Parti Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kaya Birlik ve Beraberlik Mesajı Verdi

Dün gece geç saatlerde İYİ Parti Gaziantep İl Başkanlığı binasında Adaylık açıklama toplantıda resmi olarak İyi Parti Yavuzeli Belediye Başkan Adayı Mehmet Kaya olarak açıklandı.

Bugün siz değerli hemşehrilerimle sen, ben olmaya değil ‘Biz’, olma hedefiyle bir yola çıktık.

Peki, biz kimiz? Biz Şahinbey’in tüfeğinin namlusunda Ayıntap’ız. Bakıray’ın sazında Yavuzeli’yiz. Biz semahlarda Çepniyiz. Biz Kızık köylerinde masum birer yüreğiz. Biz Karapınarız, Rum kalesiyiz. Biz gökyüzünün mavisi, yaprağın yeşili, şafağın kızılı, el ele geleceğe yürüyen Cingife’nin kalbiyiz.

Biz Türk’ üz, Kürt’üz, Alevi’yiz Sünni’yiz
kadınız-erkeğiz, ama önce insanız. Sadece zulme karşıdır öfkemiz. AYINTAP savunmasında Şehitkamil’dir adımız. Pir Sultan’dır bir yanımız. İbrahim’dik. Mazlum’duk biz. Dar ağacına yürürken başımız dikti. Mustafa Pehlivanoğlu’yduk, Deniz’dik. Hüseyin’dik. Yusuf’tuk.
Çanakkale de Koca Seyit yüküydü yükümüz. Dört yolda ilk Kurşun olduk kahpe yüreğine saplanan, Maraş’ ta Sütçü İmam’dık biz.
Bolu Beyi’ne boyun eğseydik, Köroğlu’na çıkmazdı adımız. Karacaoğlandı sazımız Dadaloğlu idi sızımız. Mahir olmazdık, cesaret timsali. Kuyuda Yusuf’tuk, Kerbela’da Hüseyin. Keş Dağı’nda unutulan Muhsin’ di namımız. Her şeyden öte kardeştik biz.

Biz hep birlikte ülkemizin, çocuklarımızın yarını için yürek yüreğe verip düze çıkacağız.
Ötekileştirmeden korkutmadan, ağacın dalına, kuşun kanadına zarar vermeden çıktığımız bu yolda tüm hemşehrilerimin desteğini bekler; saygı ve hürmetlerimi sunarım.

Mehmet KAYA
YAVUZELİ İYİ PARTİ
BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

iyi-parti-yavuzeli-belediye-baskan-adayi-mehmet-kaya-basin-aciklamasi-12

www.yavuzelihaber.com

06.02.2019

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal