Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

Jandarma Bilgilendirme Toplantıları Düzenledi

Yavuzeli İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer Mazılıgüney ilçeye bağlı köyleri tek tek ziyaret ederek silah atmamanın önemini anlatarak, meskun mahallerde rastgele silah sıkmanın cezası olduğunu bildirdi. Silah sıkmanın ve Cezasının olduğu anlattı. Mazılıgüney Köy muhtarları ile beraber kahve hanelerde ve halkın toplu bulunduğu yerlerde silah atmanın sakıncaları anlatılarak bilgilendirildi. Köylülerle bilgilendirme toplantısı yapan Yavuzeli ilçe […]

Bu Haber 08 Eylül 2015 - 22:30 'de eklendi ve 572 kez görüntülendi.

Jandarma Bilgilendirme Toplantıları Düzenledi

Yavuzeli İlçe jandarma Komutanı Üsteğmen Ömer Mazılıgüney ilçeye bağlı köyleri tek tek ziyaret ederek silah atmamanın önemini anlatarak, meskun mahallerde rastgele silah sıkmanın cezası olduğunu bildirdi.

Silah sıkmanın ve Cezasının olduğu anlattı. Mazılıgüney Köy muhtarları ile beraber kahve hanelerde ve halkın toplu bulunduğu yerlerde silah atmanın sakıncaları anlatılarak bilgilendirildi. Köylülerle bilgilendirme toplantısı yapan Yavuzeli ilçe Jandarma Komutanı Mazılıgüney yaptığı konuşmada, Mutlu günlerimiz olan düğün ve kutlama ortamlarında, insanların kalabalık ortamlarda silah atmanın telafisi imkansız sonuçlar doğurabildiğini ve mutlu günlerin acılı günlere dönüşebildiğini, silah atmanın cesaretin değil, cehaletin göstergesi olduğunu belirterek, silah atmanın bazen iki arkadaşın en güzel gününü zehir eden en güzel dostlukları bitiren bir anlık boş hefesler olduğunu aynı zamanda adli ve idari cezası bulunduğunu anlatarak, silah atılmaması konusunda yaşanan ibretlik kötü örnekler verdi.

Muhtarlar ve köyün önde gelenleri Mazılıgüney’e destek vererek kendilerinin de bu konuda silah attırmama çalışmalarına yardımcı olacaklarını belirttiler.

Yavuzeli ilçe Jandarma ekipleri silah atma attırma hedefi ile Silah atmanın cesaretin değil, cehaletin eseri olduğu yazılı afişler asılarak, broşürler dağıtıldı. Bugün Yöreli köyünü ziyaret eden jandarma ekipleri, ilçeye bağlı tüm köylerde bilgilendirme toplantılarının düzenleneceğini belirttiler.

2012-09-04-jandarma1

Yavuzeli-Mahmut Genç

04.09.2012

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal