Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

Mevlit Kandili İbadetlerle Dolu Dolu Yaşandı

Yavuzeli ilçemizde Mevlit Kandili gündüzü oruçlarla, gecesi ibadetle geçirilerek, dolu dolu yaşandı. İlçemizin her köşesinde hissedilen Mevlit kandilinde, Cenabı Hakk’a kalkan eller ile dualar edildi, Namazlar kılındı. 22 Aralık 2015 Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin 1445. Yıl dönümü olan Mevlit Kandili, Yavuzeli […]

Bu Haber 25 Ekim 2016 - 12:39 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

Mevlit Kandili İbadetlerle Dolu Dolu Yaşandı

Yavuzeli ilçemizde Mevlit Kandili gündüzü oruçlarla, gecesi ibadetle geçirilerek, dolu dolu yaşandı.

İlçemizin her köşesinde hissedilen Mevlit kandilinde, Cenabı Hakk’a kalkan eller ile dualar edildi, Namazlar kılındı. 22 Aralık 2015 Salı gününü Çarşamba gününe bağlayan gece âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) dünyamıza teşriflerinin 1445. Yıl dönümü olan Mevlit Kandili, Yavuzeli ilçemizdeki tüm Camilerde düzenlenen programlarla kutlandı. Hasan Alaparmak Caminde İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım ve Cami İmam Hatibi Hasan Korkmaz katılımı ile yatsı namazını müteakip mevlit okundu.

Mevlide Yavuzeli halkı yoğun ilgi gösterdi. İlçe Müftüsü Abdullah Yıldırım sohbetinde Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV) hakkında bilgiler verdi ve şöyle devam etti. “Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (SAV)  hayatını örnek alalım. bugünden itibaren her zamanki yaptığı şeylerden sadece bir tanesini yapalım. Eşimize iyi davranalım veya çocuklarımız arasında ayırım yapmayalım, hepsine aynı davranalım.” dedi ve Mevlidi Şerifin ardından cemaat ile birlikte eller Sema’ya kalktı ve dualar edildi.

Mevlit Kandili nedeniyle düzenlenen program sonrası Camii çıkışında cemaate Gaziantep İl Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından gönderilen süt ikramı yapıldı. Süt ikramı İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personeli tarafından stantta Camii cemaatine tek tek ikram edildi.

2015-12-22-mevyit-kandili2

Haber- Mahmut Genç

22.12.2015

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal