Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

Toplum Destekli Polisten Broşürlü Uyarı

Yavuzeli İlçe Emniyet Amirliği, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından vatandaşlar dolandırıcılık olaylarına karşı broşür dağıtılarak tek tek uyarıldı. Toplum Destekli Polis ekipleri vatandaşın yoğun olduğu yerlerde, telefon dolandırıcılığı ve internet bağımlılığı ile ilgili vatandaşları uyarmak için broşür dağıtarak tek tek uyardı. Son zamanlarda artış gösteren ve telefon dolandırıcılığı ile vatandaşları dolandırma konularında görülen artış […]

Bu Haber 25 Ekim 2016 - 20:39 'de eklendi ve 30 kez görüntülendi.

Toplum Destekli Polisten Broşürlü Uyarı

Yavuzeli İlçe Emniyet Amirliği, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri tarafından vatandaşlar dolandırıcılık olaylarına karşı broşür dağıtılarak tek tek uyarıldı.

Toplum Destekli Polis ekipleri vatandaşın yoğun olduğu yerlerde, telefon dolandırıcılığı ve internet bağımlılığı ile ilgili vatandaşları uyarmak için broşür dağıtarak tek tek uyardı. Son zamanlarda artış gösteren ve telefon dolandırıcılığı ile vatandaşları dolandırma konularında görülen artış nedeniyle vatandaşları uyarmak için hazırlanan ve bu tuzağa düşülmemesi için yapılması gereken konuların yer aldığı broşür ilgi gördü. Yavuzeli ilçe merkezindeki vatandaşlara broşür dağıtan Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekipleri, vatandaşlara dolandırıcılık olaylarında yapmaları gerekenleri anlattı. Uyarıcı broşürler dağıtan polisler vatandaşları sözlü olarak ta uyardı. Polisler broşürleri dağıtırken vatandaşlara polisim, savcıyım, hakimim diye söze başladığı ve inandırıcı uydurma hikayeler üzerinden bilgilerinizin suç örgütlerinin eline geçtiğini ya da ödül kazandınız, şeklindeki söylemlere İtibar etmeyin, bunlara kesinlikle inanmayın, aldanmayın, para veya kredi kartı bilgilerinizi isteyen kişilere itibaretmeyin diyerek uyardı. Böyle bir durumla karşılaşılması halinde durumun hemen 155 polis imdat hattına bildirilmesi gerektiğini söylediler.

2016-01-21-toplum-destekli-polis1

Haber- Mahmut Genç

20.01.2016

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal