y-h-reklam

SON DAKİKA

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
y-h-reklam

Yavuzeli Halkı Mehmet Genç’i İşaret Etti

Yavuzeli Halkı Mehmet Genç’i İşaret Etti
Bu haber 09 Ekim 2016 - 16:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.
300Reklam

Gaziantep Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkan Aday Adaylarının belli olduğunun açıklanmasının ardından gözler Yavuzeli ilçemize çevrildi. Yavuzeli Ak Parti’nin en güçlü adayı olarak işaret edilen Mehmet Genç yaptığı basın açıklaması ile sorularımızı cevapladı.

Soru-1- Bugün Yavuzeli ilçemizde, Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Genç bey ile birlikteyiz. Merhaba Mehmet Bey öncelikle bize kendinizi tanıtır mısınız? Yavuzeli Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Genç Kimdir?

1975 yılında Gaziantep ili Yavuzeli ilçesinde doğdum. İlk, Orta ve Lise öğrenimimi ilçemde tamamladım.

1993 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Polislik sınavında başarılı olarak, 1995 yılında Polis Meslek Eğitimimi Adana’da tamamladım. Lise mezunu olarak 1995 yılında girdiğim Polislik mesleğindeyken 2002 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldum.

Askerlik hizmetimi 2003 yılında Rize ilimizde kısa dönem olarak tamamladım.

2007 Yılında Türkiye derecesi yaparak kazandığım sınav sonucunda Komiser Yardımcısı olarak görev aldım. 1995 ile 2007 yılları arasında sırası ile Konya, Kars ve Gaziantep illerinde görev yaptım. 2008 yılında Bursa Polis Kolejinde tamamladığım Komiser Yardımcılığı eğitimi sonunda, Gaziantep ili Nurdağı ilçemizde 5 Yıl süre ile Nurdağı Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri olarak görev yaptım. 2013 Yılında kızımın eğitimi nedeniyle tayin olduğum Adıyaman ilinde Trafik Denetleme Şube Müdür Yardımcısı olarak görevli iken Yavuzeli Ak Parti Belediye Başkan Aday Adaylığı için görevimden ayrılarak Partime müracaat ettim.

Halen Atatürk Üniversitesi “Güvenlik ve Adli Bilimler Yüksek Lisans Programı” bölümünde Yüksek Lisans okumaktayım, eğitimime devam etmekteyim.

Emniyet Teşkilatında yürüttüğüm görev yanında aynı zamanda Eğitici olarak görev yapmaktayım. Türkiye’nin birçok ilinde ve Kosova Ülkesinde Polislere eğitici olarak “Mesleki Eğitim” verdim. Aldığım Eğitim ve Kurslar arasında (Sakarya Üniversitesinden) Eğiticilerin Eğitimi Formasyonu, (Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından) Eğitimci olarak Bilirkişi Yetiştirme Eğitimi, Yine Eğitici olarak (Bursa Polis Kolejinden) Silah Atış Eğitimcisi Eğitimi ile Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen yaklaşık 20 kadar mesleki kurs ve seminerler yer almaktadır.

Görev yaptığım süre içerisinde 2 Başarı Belgesi, 3 Takdirname, 3 Teşekkür Belgesi yanında 18 Maaş Taltifi ile ödüllendirildim.

Evli ve üç çocuk babasıyım.

Soru-2- Yavuzeli Ak Partiden Belediye Başkanlığı adaylığı fikri sizde nasıl oluştu? Niçin Belediye Başkanlığına soyundunuz?

Yavuzeli ilçemiz küçük bir ilçe, biz geçmişte halkımızın kırıldığını birbiri ile küstüğünü, küstürüldüğünü gördük, insanlara asla yukarıdan bakmayacağız, Biz halka hizmeti aynı zamanda Hak’ka hizmet gören bir anlayışın temsilcisiyiz. Alevisiyle, Sünnisiyle, Kürdüyle ve Türküyle tüm halkımızın %100’ünü kucaklamak için halkımıza hizmet için bu yola çıkıyoruz.

Az önce belirttiğim gibi mesleğim gereği birçok ilde görev aldım. Görev aldığım süre içerisinde memleketim Yavuzeli hep aklımdaydı, ben yıllardır memleketime hizmet etmek için içim içime sığmıyor planlar ve projeler hazırlıyorum.

Gelen ve söz sahibi olan herkes konuşmalarında İlçemizin 1958 yılında ilçe olduğunu belirtiyor arkasını getiremiyordu.  ancak bu gün 2013 yılına geldik yaşadığımız çehrenin çokta değişmediğini görüyoruz. Memleket olarak biz artık yol, su ve kaldırım konuşmak istemiyoruz. Ak Parti hükümetimiz döneminde hazırlanan proje ve destekler ile bu sorunları kısmen aştık, bu hizmetlere sebep olan herkesi takdir ediyor ve ayakta alkışlıyorum. Bu memlekete kim bir çivi çaktı ise kim olursa olsun huzurunuzda teşekkür ediyorum.

Ama bunlar yeterli değil, daha fazlası için çalışmak lazım, Benim insanım işe muhtaç ise, kafasını sokacak evi yok ise, ailesi ile gezip göreceği piknik alanı parkı yok ise, ilçe sürekli göç veriyor ve gelişemiyor ise bize düşen çok iş var dedik ve projelerimizle bu sorunları aşmayı, çözmeyi hedefledik…

İlçemizin artık köy havasından kurtularak, gelişmesi ve şehir havasına sokulmasını sağlamak için bizde bu hizmet yarışında varız dedik, Ak Parti Genel Başkan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş Geçen Pazar Gaziantep’te yapılan Temayül’de yaptığı konuşmasında, Bizim için rakip diğer partiler değil kendimiziz demişti. Biz de buradan yola çıkarak şöyle diyoruz. Belediye Başkan Adaylığı bir Hizmet yarışı ve tüm Aday Adayı arkadaşlarım ben daha iyi hizmet yaparım yarışı içerisinde, ama en iyi hizmeti Mehmet Genç olarak biz yaparız dedik ve bu yola çıktık,

Bizim sevdamız memleket sevdası, artık Yavuzeli ilçemizin kabuğunu kırmasının zamanı geldi. Biz halka hizmet için hoşgörü ve diyalog kültürü ile yola çıktık…

Sn. Başbakanımız 11 yıldır ülkemize bir çok alanda, ülkemizi yapılan dev projelerle şaha kaldırdı. Bizde yerelde Sn. Başbakanımızı örnek alarak görev verilirse ilçemizin gelişmesi ve kalkınması için elimizden geleni halkımızla beraber yapacağız.

Kısaca biz ilçemizin göç ve işsizlikten dolayı kaçış yeri olan değil, güzelliği ile anılan bir çekim merkezi olması için elimizi taşın altına koyuyoruz…

Soru-3- Seçilmeniz Durumunda Yavuzeli için ne yapacaksınız, Seçim Proje ve hedefleriniz nedir? Bize biraz bunlardan bahsedermisiniz? Mehmet Genç Ne yapmak istiyor.

Ak Parti Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi bizim yapacaklarımıza onların hayalleri bile ulaşamaz düşüncesi ile yola çıktık, nedir bu projelerimiz?

Belediyemizde öncelikle Ar-Ge (Araştırma ve Geliştirme) birimi kurulup, Halkımız ve teşkilatımızla toplantılar yapılarak sorun çözümüne yönelik genel sorun tespiti ve proje çalışmalarımız yapılacak, sorun tespiti ile ilgili belirli aralıklarla ilçede ve köylerimizde istişare toplantıları düzenleyeceğiz.

1- İlçe merkezimizin yanı başında bulunan Karapınar gölümüz var, burası için Karapınar Şelalesi ve tesisi (turizm projesi hazırlıyoruz) (Burada özel mülkiyeti de göz önüne alarak çalışmalarımızı yürüteceğiz)

2- Yavuzeli Höyüğü olarak belirttiğimiz ilçe merkezimizde bulunan halk arasında Gala olarak tabir ettiğimiz yerde, ismini (Galapark) koyduğumuz çalışmamızı yapacağız (buradaki çalışmalar sit alanı dikkate alınarak yapılacaktır)

3- Yeşil alanların (Parkların) oluşturulması çalışmalarımız olacak, (İlçemizde halkımızın oturup istirahat edebileceği yer sıkıntısı olduğunu gördük, biz bu sorunu çözmek için çalışacağız.

4- Yavuzeli Belediyesi olarak en önemli sorunlarımız arasında yer alan Eğitim Faaliyetlerine destek programlarımız olacak (Öğrencilerimize Üniversite hazırlık kursları verilmesi, Yüksek Okulun ilçemize kazandırılması ve Anadolu Lisesi açılması çalışmalarımız olacak), bunun yanında Belediye Kütüphanesi, Lokal ve İnternet Salonları (yani Sosyal Alanlar) ve çok önemsediğimiz Sosyal ve Kültürel Birliktelikler sağlayacak, (Kutlama Etkinlikleri, Çanakkale, Rumkale, Balıklı Göl gibi yerlere Geziler düzenlenmesi, Önemli Gün ve Geceler gibi) sosyal faaliyetlere belediye olarak öncülük edilmesi sağlanacaktır.

5- Yolcu Taşımacılığı ile ilgili Garaj (Terminal) yapılması, ilçe içerisinde dolmuş güzergahı oluşturulması, Öğrenci ve çalışanlarımız dikkate alınarak sabah ve akşam Belediye otobüsü konulması projelerimiz arasındadır.

6- İşsizliğe karşı Mikro Kredi uygulaması ve Atıl durumda bulunan Belediye dükkanlarının kullandırılması

7- İşsizliğin çözümüne karşı, Fabrika kurmak isteyenleri teşvik amaçlı yer temini ile Bunun yanında İl ev İlçe Belediyelerimizle işbirliği yaparak istihdam sağlanması, Belediye Üretim Atölyeleri kurulması (Kilit Taşı, Mermer atölyeleri gibi çalışmalarımız olacak) Biz fabrika kurmak isteyen var mı? diyerek anons yapmayacağız. İşadamlarımızı gezerek bu konuda görüşmeler ve ikna çalışmaları yapacağız.

8- Kapalı Semt Pazar Yeri oluşturulması

9- Hayvan Satış Pazar yeri Oluşturulması

10- Köylerimizin Kanalizasyon, Yol ve Su sorunlarının çözümüne yönelik çalışmalar yaparak, Muhtar odaları yapılması, Taziye evi bulunmayan yerlere İlçe Merkezinde mahalle ve bağlı Köylerimizde Taziye Evleri ve Çadırların yapılması çalışmaları

11- İlçe ve köy yollarımız ile kaldırım çalışmalarının tamamlanması

12- Yavuzelispor’a ve futbolculara destek verilmesi, Mevcut futbol sahamızın tribün çalışması yapılması (Yavuzelispor futbol takımı oyuncularımız maça giderken fırından, bakkaldan ve tarladan yani işlerinin başından alınarak ilçemizi temsil etmek için fedakarca çalışıyorlar. Biz bu oyuncularımıza da destek olacağız.)

13-Spor alanları çalışmaları yapacağız (Park içerisi Jimnastik aletleri konulması gibi)

14- Merzimen çayı üzerinde Sulama göleti oluşturulması ile Sulama Kooperatifi kurulması sağlanacak,

15- Turizme yönelik Yavuzeli Çarşısı Düzenleme Çalışmaları yapmayı planlıyoruz. (Gaziantep Bakırcılar çarşısı ve Gaziler Caddesi örneğinde olduğu gibi) bunun yanında Yavuzeli Pınarı ıslah çalışması

16- Engelli kardeşlerimiz ile ilgili sosyal hayata daha fazla katılımlarını sağlayacak Fiziki çevre düzenlemeleri yanında Geziler ve Etkinlikler yapacağız.

17– Rumkale Tekne Taşımacılığı Kooperatifi ile ilgili çalışmalar ve tanıtım projesi

18- İlçe giriş ve çıkışları ile ilgili yeşil alanlar oluşturulması, Tarihi ve Kültürel temalı kavşak çalışmaları ile ilçenin çehresini değiştireceğiz.

19- Rumkale, Dolmen Mezarları, Yarımca Balıklı Göl ve Çavuş Baba türbesi yani İnanç turizmi ile ilgili çalışmalarımız olacak,

20- Belediye Hizmetlerinin etkin ve verimli hale getirilmesi sağlanacak…

21- Toki ve Benzeri projeler ile konut, yerleşim ve işsizlik sorunlarının çözülerek ilçeden göçün önlenmesi, için projeler geliştirmek ve uygulamak

22- İlçe cadde ve sokaklarının Işıklandırılması Çalışmalarımız arasında olacak,

23- İlçe Tanıtımına yönelik, Turizmin canlandırılması çalışmaları (Konaklama Tesisi, Türkiye geneli Turizm şirketleri ile iletişim ile Broşür hazırlanması gibi çalışmalar yapacağız.)

Ve en önemlisi nedir biliyor musunuz?

Belediye imkanlarının maksimum düzeyde halk yararına kullanılması, Çözüm odaklı hizmet, Halk İçin Hizmet, Amaç ve hedefimiz olacak, telefonumuz 24 saat açık ve işimizin başında olacağız. Yani biz halkımızın yanında ve yakınında yer alacağız.

Velev ki Partim ve Halkım beni Belediye Başkan Adayı göstermez ise, Partimin adayının kazanması için bir nefer gibi birlikte çalışacağımın bilinmesini istiyorum. Biz böyle bir sonuç alınırsa Partimize asla ve asla küsecek ve çizgimizden taviz verecek değiliz. Kimse bizim Parti Parti gezeceğimiz gibi bir fikre kapılmasın… Biz Ak Partiliyiz…

4- Son olarak söylemek istedikleriniz var mı?

İlçemizde Birlik ve Beraberliğe ve huzura ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. Bununla ilgili Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un Birlik şirinden bir bölüm okumak istiyorum.

Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;

Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;

Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,

Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz!

Tüm halkımıza saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

Haber – Mahmut Genç

18.11.2013

300Reklam
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
667Reklam[poll id="2"]
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
300Reklam
İLGİLİ HABERLER
escort bayan porn izle