Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber

Ziraat Odası’ndan Çiftçiye Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliğinde Destek

Yavuzeli Ziraat Odası çiftçilere destek olmak için hazırladığı Kanatlı Hayvan Projesi ile maliyetine çok sayıda çiftçiye tavuk ve hindi temin ederek, müracaat sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi. Yavuzeli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından getirilen proje kapsamında temin edilen tavukların 16 haftalık, hindilerin ise 5 haftalık olduğu ve dağıtımının tamamlandığı belirtildi. Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar proje ile ilgili […]

Bu Haber 24 Şubat 2018 - 17:23 'de eklendi ve 943 kez görüntülendi.

Ziraat Odası’ndan Çiftçiye Tavuk ve Hindi Yetiştiriciliğinde Destek

Yavuzeli Ziraat Odası çiftçilere destek olmak için hazırladığı Kanatlı Hayvan Projesi ile maliyetine çok sayıda çiftçiye tavuk ve hindi temin ederek, müracaat sahiplerine dağıtımını gerçekleştirdi.

Yavuzeli Ziraat Odası Başkanlığı tarafından getirilen proje kapsamında temin edilen tavukların 16 haftalık, hindilerin ise 5 haftalık olduğu ve dağıtımının tamamlandığı belirtildi.

Ziraat Odası Başkanı Bekir Sakar proje ile ilgili yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi. “Çiftçimize destek olmak üzere ihtiyacı olan çiftçimize istek üzerine tavuk ve hindi getirip tamamını dağıttık, talep oldukça tekrar getirmeye devam edeceğiz. Çiftçilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak ve geliri artırıcı yönde yaptığımız çalışmalar kapsamında kar amacı gütmeden maliyetine aşıları yapılmış 10 haftalık yumurta tavuğu ve et hindisi temin ederek bize müracaat eden çiftçimize teslim ettik. Ziraat odası olarak amacımız Yavuzeli ilçemizde ve köylerimizdeki kanatlı hayvan sayısını arttırmak, organik yumurta üretimini sağlamak ve son zamanlarda artan bazı hastalıkları minimum seviyeye indirmek için kanatlı hayvan projesi hazırladık, şu an dağıttığımız tavuk ve hindileri daha önce taleplerini aldığımız çiftçilerimize dağıttık, talep oldukça bu desteği sürdüreceğiz.”dedi.

2018-02-25-ziraat-odasi2

Haber- Mahmut Genç

24.02.2018

BENZER HABERLER
YORUM YAPMAK İSTERMİSİNİZ?(Yorum Yok)

Yavuzeli – Yavuzelihaber – Yavuzeli Haber – Yavuzeli Haberleri – Haber
sosyalsosyalsosyalsosyalsosyalsosyal